Plus

Usługa Blokada

Plus - bez treści nieodpowiednich dla dzieci

Często zdarza się, że dzieci są bardziej zagorzałymi  użytkownikami internetu i technologii mobilnych niż ich rodzice. Telefon komórkowy to dzisiaj już nie tylko narzędzie do rozmów czy wysyłania krótkich wiadomości tekstowych, ale w dużej mierze także zaawansowane technologicznie urządzenie, dzięki któremu możemy słuchać muzyki, nagrywać filmy video, przesyłać zdjęcia i - co najważniejsze - surfować po internecie lub  czatować.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, Plus, największa sieć komórkowa w Polsce, wprowadza nową usługę Blokada. Dzięki niej użytkownicy będą mieć kontrolę nad dostępem do treści sklasyfikowanych jako nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Usługa blokuje dostęp do treści przeznaczonych tylko dla dorosłych, znajdujących się na komercyjnym ośrodku WAP w sieci Plus. Wprowadzenie tego rozwiązania jest elementem prowadzonej przez Plus polityki bezpiecznego korzystania z usług zarówno przez dzieci, jak i młodzież.
Aktywacja Blokady  i korzystanie z niej są bezpłatne. Uruchomienie usługi  jest bardzo proste i można jej dokonać przez SMS, WAP oraz kontaktując się telefonicznie z Działem Obsługi Klienta pod numerem 2601.
W pierwszym przypadku użytkownik musi wysłać SMS-a o treści Blokada pod numer 8098. Otrzyma odpowiedź zwrotną, a wysłanie kolejnego SMS-a aktywującego spowoduje przysłanie wiadomości zwrotnej potwierdzającej uruchomienie usługi. Aby dokonać aktywacji  przez WAP, należy wejść na stronę: wap.plus.pl/blokada i wyrazić zgodę na aktywowanie usługi Blokada. W przypadku kontaktu telefonicznego uruchomienie usługi nastąpi po ustaleniach z konsultantem Działu Obsługi Klienta.
Wyłączenie usługi jest także bezpłatne, ale możliwe jedynie po połączeniu się z Działem Obsługi Klienta i weryfikacji danych przez konsultanta. Dzięki temu osoba niepełnoletnia nie może sama  anulować blokady aktywowanej przez opiekunów.

Plus jest pierwszym operatorem telefonii komórkowej, który wprowadził usługę Blokada.
Przykład uruchomienia usługi Blokada przez WAP: